Odpoveď č. 9 (extended version)

Autor: Števo Šanta | 23.5.2011 o 9:40 | Karma článku: 9,68 | Prečítané:  1809x

V týchto dňoch u nás prebieha sčítanie obyvateľstva a mnoho občanov je z tejto akcie znepokojených. Boja sa, že informácie, ktoré uvedú v sčítacom hárku, budú môcť byť zneužité voči nim. Lenže - ak to má pomôcť našej krajine, s pravdou treba von. A aby som šiel príkladom, priznávam na tomto mieste (hoci s drobnými obavami z možných následkov): Áno, máme v byte splachovací záchod!

K nášmu vlastnému splachovaciemu záchodu sme sa dopracovali pred pár rokmi, keď sme prerábali byt. Pamätám si, že na predavača v oddelení so sanitou spravila vtedy  moja partnerka veľký dojem. Celý čas sa krútil len okolo nej (mňa úplne ignoroval), priblblo sa usmieval a vysoko odborne jej vysvetľoval, ako treba stláčať ten nerezový gombík, aby spustil polovičnú alebo celú dávku vody. Musel som zobrať frajerku za ruku a odviesť ju z toho domu neresti preč, lebo potýčka medzi krehkým porcelánom by mohla neplánovane zvýšiť náklady na prestavbu.

Splachovací záchod sme kúpili inde. Pekný, výpravný záchodík zn. Jika, ktorý až dodnes fungoval spoľahlivo. Lenže jedna vec je istá v tomto svete plnom chaosu - každý záchod sa jedného dňa pokazí.

Aj ten náš v ostatných týždňoch akosi štrajkuje a jeho nádržka s vodou začína mierne pretekať. Keď toto vidím, som trochu nervózny, lebo viem, že budem zase musieť pchať ruku do toho magľajzu, ktorý nejaký vtipkár kedysi nazval pitná voda a testovať svoje technické zručnosti.

Opravil som už v živote niekoľko záchodov, nie že nie, ale bolo by mylné nazývať ma odborníkom na splachovacie mechanizmy. Záchody sú totiž niečo, čomu ja nikdy celkom neporozumiem. Iste, viem na čo slúži plavák, pákový mechanizmus, gumené tesnenie, všetky tie dômyselné veci. Ale keď otvorím veko na nádržke, nikdy neviem prísť na to, v čom je vlastne chyba. A tak používam starú, osvedčenú metódu - všetko rozobrať a potom zase zložiť.

A ono to funguje. Iba raz, keď som si už fakt nevedel rady, musel som použiť vlastný zlepšovací návrh a opraviť záchod s pomocou gumičky do vlasov. Zlepšovák sa ukázal ako funkčný, ibaže je mi dodnes záhadou, ako to zariadenie mohlo predtým fungovať bez tej gumičky. Mechanizmus záchodov je skrátka jedno veľké mystérium.

No nič, nechcel som ďaleko odbáčať, písať o záchode tirádu, iste, mohol by som, všelijaké príbehy a tak, videl toho veľa, ja som chcel vlastne povedať len toto: áno, máme vlastný splachovací záchod, ale už si žiada opravu.

Lebo ešte si to strohé info niekto vyloží zle - akože patríme k tej bohatšej časti populácie, alebo tak - a spraví niečo nepremyslené s našimi odvodmi. Jeden nikdy nevie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?